Zanieczyszczenie wody - ciekawostki, wątpliwości, pytania

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Alvison
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2010, o 09:28

Monitoring sanitarnej jakości wody?

Post autor: Alvison »

Witam,
piszę, ponieważ dostałam do opracowania temat monitoring sanitarnej jakości wody".
Niestety, nie jestem zbyt pewnie co oznacza sanitarna jakość wody?
Szukajac w internecie i książkach nie znalazłam jasnej, jednoznacznej odpowiedzi.
Czy tyczy się to tylko wody do picia, czy moze wody do używania przez ludzi czy tyczy się również kąpielisk?
ona_1989
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2010, o 17:22

Re: Monitoring sanitarnej jakości wody?

Post autor: ona_1989 »

to się tyczy wody pitnej, wody dla rolnictwa, przemysłu, turystyki itd, szukaj w książkach z tematyką mikrobiologii i chemii
Myosotis95

Cechy i związki zawarte w wodzie.

Post autor: Myosotis95 »

Potrzebuję zakres, ilość występujących czynników w wodach czystych - czyli ile może być danego czynnika w wodzie, aby można ją uznać za czystą (chodzi mi o stawy). - wszystko zawarte w załączniku (tylko 23 ^^)
Jeśli dane pochodzą z jakieś strony to prosiłabym o linka a jeśli z książki to tytuł autora i najlepiej rok wydania

***
Oczywiście, w piku jest błąd - powinno pisać Mangan
jacek12
Posty: 4
Rejestracja: 6 lut 2013, o 14:50

Re: Zanieczyszczenie wody - ciekawostki, wątpliwości, pytani

Post autor: jacek12 »

Rzeczywiście jod odkaża wodę ale w zależności od rodzaju zanieczyszczenia może być niewystarczający, do niewielkich ilości dobre mogą być filtry słomkowe, można pić nawet z kałuży a wydajność to około 50-100 litrów.
Korzystając z tematu zanieczyszczeń wód chciałbym poruszyć problem eutrofizacji, spowodowanej spływem nawozów z pul, ścieków i detergentów z miast. Powoduje to nadmierną żyzność wód co z kolei prowadzi do zarastania zbiorników i nadmiernego rozmnażania niektórych organizmów co było odpowiedzialne np. za sinice na morzu Bałtyckim w zeszłe lato. Można bliżej zapoznać się z tematem na agrosafe.pl temat myślę bardzo na czasie bo w ostatnich latach coraz więcej naszych jezior staje się zielonkawą kałużą i nie jest to bynajmniej zwyczajne przekwitanie roślin wodnych.
deoksyrobonukleinowa
Posty: 40
Rejestracja: 9 lis 2013, o 11:09

Re: Zanieczyszczenie wody - ciekawostki, wątpliwości, pytani

Post autor: deoksyrobonukleinowa »

Mam problem. Chcę pobrać próbki wody ze stawu znajdującego się na moim osiedlu. Jest to teren prywatny, ale nie wiadomo do kogo należy i nie jest ogrodzone. Ludzie tam normalnie chodzą. Czy mogę pobrać stamtąd wodę do badań?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość