zaoczne studia leśne

Wszystko o studiowaniu leśnictwa w Polsce. Studia na SGGW, AR w Krakowie, AR w Poznaniu i Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Zasady rekrutacji na leśnictwo.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: zaoczne studia leśne

Post autor: WojtekB »

Mrówek pisze:W przypadku leśnego lepiej dzienne, dużo terenówek, lepiej z programem, to nie są studia do których wystarczy tablica i kreda.
Tylko wiesz, na zaocznych też jest dużo terenówki
Jak ja na zaocznych widzę (przynajmniej w Tucholi) jak to mają fajnie zrobione i zorganizowane (i pomyśleć, że szkoła ma tylko 5 lat).
mariusz18
Posty: 10
Rejestracja: 14 paź 2008, o 14:45

Re: zaoczne studia leśne

Post autor: mariusz18 »

WOJTAS Ty studiujesz w Tucholi jeśli tak to przybliż mi bardziej warunki przyjęcia na dzienne i na zaoczne z góry dziękuję a Ciebie MRÓWEK też o to proszę i także z góry dziękuje
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: zaoczne studia leśne

Post autor: Mrówek »

Dzienne : Matura z biologii chemii geografii matematyki bądź fizyki na poziomie podstawowym lub rozszerzonym plus ocena połówkowa z polskiego i jęż. obcego.
Zaoczne : chyba tak samo,
Łatwo się dostać na dzienne.
booshmenik

Re: zaoczne studia leśne

Post autor: booshmenik »

Mrówek pisze:Zaoczne : chyba tak samo,
a raczej dokładnie tak samo - składałem papiery i na dzienne i na zaoczne
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: zaoczne studia leśne

Post autor: WojtekB »

Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi
2. Rekrutacja odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń do wyczerpania limitu miejsc.
W tym roku było według kolejności zgłoszeń (i na dziennych i na zaocznych, na wszystkich kierunkach)
A więc jak szybko dostarczysz dokumenty to można się dostać bez problemu.
mariusz18
Posty: 10
Rejestracja: 14 paź 2008, o 14:45

Re: zaoczne studia leśne

Post autor: mariusz18 »

Dzięki a czy na zaoczne potrzebna jest matura z podanych przedmiotów co słyszałem że z innych także można
booshmenik

Re: zaoczne studia leśne

Post autor: booshmenik »

z tego co mi wiadomo liczą się tylko te przedmioty które są wymagane na dany kierunek studiów, a liczy się ten z którego uzyska się większą liczbę punktów.
Na UR w Krakowie, pewnie już ktoś wspomniał, ma się do wyboru geografię, matematykę, chemię, biologię (i prawdopodobnie fizykę ale nie pamiętam dokładnie).
A jeśli nie zdawało się wymaganych przedmiotów liczą chyba tylko punktację za języki - przynajmniej na UŚ w Katowicach Wydz. Nauk o Ziemi (leśnictwa nie ma ale podaję jako ciekawostkę) na kierunki gdzie trzeba było mieć 2 przedmioty, a ktoś zdawał 1, liczyli ten 2 (niezdawany) przedmiot jako 0pkt.
nalesnik1988
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2009, o 19:33

Re: zaoczne studia leśne

Post autor: nalesnik1988 »

nie wiem czy w dobrym miejscu umieszczam swój post ale wzmiankując o wyższych szkołach leśnych warto również do UP w Poznaniu, AR w Krakowie, SGGW w Warszawie, WZS w Tucholi,doliczyć Politechnika Białostocka - Zamiejscowy Wydział Zarządzania Środowiskiem w Hajnówce. Wydział ten funkcjonuje od 2000r. początkowo zajmował się kierunkiem Ochrona Środowiska, obecnie od roku akademickiego 2008/09 istnieje również Leśnictwo. Wydaje mi się ze jest to ciekawe rozwiązanie dla kandydatów na studia z Podlasia. Kończyłem w maju 2008 technikum leśne w Białowieży no i obecnie studiuję zaocznie leśnictwo ( I-wszego stopnia inżynierskie) w Hajnówce no i od października jestem na stażu w jednym z nadleśnictw nadzorowanym przez RDLP Olsztyn. Na początku, zaocznych studentów było około 110 a teraz jest już 58 i podejrzewam, że do końca nie wielu dotrwa. Dziennych jest obecnie 28 - zaczynało chyba 30. Myślę że o szkole mało osób wie a do tego niektórzy myślą, że co nowe jest gorsze (też tyczy się szkoły w Tucholi) Przeglądałem różne fora internetowe i znalazłem opinie że szkoła w Tucholi albo w Hajnówce nie wykształcą dobrych studentów ale to nie musi być regułą. bo wszyscy wierzą tylko w Poznań, Kraków i Warszawą a czas te stereotypy przełamać. Dlatego też zachęcam przyszłych leśników do studiowania w Hajnówce
pzodrawiam
Awatar użytkownika
axfjmk
Posty: 54
Rejestracja: 17 lip 2010, o 10:06

Re: zaoczne studia leśne

Post autor: axfjmk »

czy jeszcze gdzieś, oprócz Tucholi, można studiować leśnictwo zaocznie?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: zaoczne studia leśne

Post autor: WojtekB »

axfjmk pisze:czy jeszcze gdzieś, oprócz Tucholi, można studiować leśnictwo zaocznie?
Warto przejrzeć powyższy link:
Zamiejscowy Wydział Leśny Politechniki Białostockiej pisze:4. Studia
Wydział prowadzi 3,5 letnie studia inżynierskie na kierunku Leśnictwo o specjalności gospodarowanie na obszarach przyrodniczo cennych. Studia prowadzone są w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Poza tym w Lublinie na na UP utworzyli ten kierunek w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Taijiquan
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2011, o 17:19

Re: zaoczne studia leśne

Post autor: Taijiquan »

A co jeśli ja chcę się przekwalifikować i zacząć studiować Leśnictwo w Poznaniu. Jestem po Technikum Elektrycznym więc nie zdawałem biologii i szczerze mówiąc ostatni raz miałem ten przedmiot w podstawówce. Czy w takiej sytuacji jest szansa na przyjęcie na studia dzienne po uprzednim wkuciu biologii albo matematyki i zdaniu egzaminu czy trzeba raczej zapłacić i iść na studia zaoczne? Bo wiem że jak bym szybko złożył papiery do Tucholi to pewnie bym się dostał z racji tego że tam się liczy kolejność zgłoszeń ale w Tucholi z tego co słyszałem ciężko o pracę, a ja będę musiał się utrzymać sam dlatego wolę studiować w Poznaniu bo tam łatwiej przeżyć że tak powiem a poza tym znam tam więcej ludzi niż w Tucholi. Kwestia tylko jakie są szanse że się dostanę?
Z góry dziękuję za odpowiedź
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości