zasinienia pod oczami

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
dark side

Re: zasinienia pod oczami

Post autor: dark side »

Mam ten sam problem, jest to bardzo uciazliwe w zyciu, ja pracuje i musze niestety pogodzic sie czasem ze ludzie maja do mnie awersje i zachowuja dystans z tego powodu, niewiem czy jest na to jakis sposób, kobiety sobie przypudruja a my faceci niewiele mozemy zrobic . jak znajdziesz jakis sposob to podziel sie, jestem gotowy zrobic wszystko aby sie tego pozbyć.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: zasinienia pod oczami

Post autor: pingus18 »

Może kilka słów o tym jak to powstaje:

Gdy jesteśmy zmęczeni lub chorzy, cieniutkie naczynia krwionośne pod oczami mają tendencję do rozszerzania się. Jest to typowa reakcja na stres - od zakażenia po zranienie. Krew niosąca tlen oraz substancje pomagające radzić sobie ze stresem przechodzi przez te naczynia i pod oczami gromadzi się więcej płynu niż zwykle. Oczy wyglądają na podpuchnięte, co robi wrażenie tzw.worów". Skóra pod oczami jest tak cienka, że bez trudu można zobaczyć krew przepływającą przez naczynia. Ciemne kręgi pod oczami, kiedy jesteśmy niewyspani, to po prostu zastoiny krwi. Bardzo popularne stało się tzw.rozjaśnianie oczu", czyli BLEFAROPLASTYKA, czyli usunięcie nadmiaru tłuszczu, skóry i mięśni zwiotczałych i opuchniętych powiek.

Pisze o tym, gdyż wiele osób w mojej rodzinie cierpi na to, chociaż i mi czasami pojawiają się teworki po oczami, lecz jakoś nic z tym nie robię! lol
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: zasinienia pod oczami

Post autor: serine »

W moim przypadku sińce pojawiaja sie TYLKO gdy duzo pije po godzine 20 a z reguły chodze spac miedzy 22-23. z tego co wiem since powstaja przez to ze nerki zbyt intensywnie pracuja w nocy w takiej sytuacji.
victoriia

Re: zasinienia pod oczami

Post autor: victoriia »

Przyczyny worków pod oczami i cieni są różnorakie. Do najczęściej spotykanych należą: alergie, zbyt krótki sen, czynniki dziedziczne oraz niektóre choroby. Bez względu na przyczynę wystąpienia worków i cieni pod oczami, warto podjąć kroki mające na celu ich zmniejszenie. Przede wszystkim spróbuj ustalić przyczynę pojawienia się cieni pod oczami. Jeżeli to jedna z w/w warto temu przeciwdziałać. Oczywiście na tyle ile można. Jedynym skutecznym sposobem na worki pod oczami wywołane niedostatkiem snu jest bardziej efektywny sen. Dobry jest również żel ze świetlikiem. A można też wybrać się do specjalisty medycyny estetycznej, na pewno coś doradzi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości