Zbiory zadań do matury

Wzajemna pomoc w nauce trudnych przedmiotów takich jak matematyka czy geografia. Wykaz materiałów, książek, ściąg, arkuszy, testów do nauki.
Yorokobi
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 11:31

Zbiory zadań do matury

Post autor: Yorokobi »

Hej! chciałabym się dostać na stomatologie chyba do Krakowa lub Łodzi, ale kompletnie nie wiem z jakich zbiorów warto się uczyć biologii i chemii. W jaki sposób przygotowywaliście się do matury? Na ile % napisaliście i gdzie się dostaliście?
Thisfer
Posty: 107
Rejestracja: 31 paź 2016, o 07:32

Re: Zbiory zadań do matury

Post autor: Thisfer »

Myślę, że przede wszystkim należy skupić się na arkuszach egzaminacyjnych lub banku zadań CKE. Tańsze niż kupno zbiorów.

Jeżeli bardzo pragniesz książkowego zestawienia zagadnień i ćwiczeń, mógłby sprawdzić się Witowski z chemii - nie z biologii. Biologiczny Wiciu to edycja dla olimpijczyków.

Awatar użytkownika
IBiologia
Posty: 5
Rejestracja: 6 cze 2016, o 12:39

Re: Zbiory zadań do matury

Post autor: IBiologia »

Polecam iBiologię oraz zeszyty czarnockiego. Jeśli zrobisz zadania ze zrozumieniem na powinieneś napisać maturę na 90%(oczywiście gdy masz dobrze opanowaną teorie). Pozostałe 10% to kwestia szczęścia.
jankaaa
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2017, o 11:39

Re: Zbiory zadań do matury

Post autor: jankaaa »

Też możesz zobaczyć na matematyka.pl mają sporo zbiorów zadań przygotowujących do matury i sporo pomocy. Myślę, że to też dobra forma nauki.
bylybiolchem
Posty: 2
Rejestracja: 9 sie 2018, o 01:04

Re: Zbiory zadań do matury

Post autor: bylybiolchem »

Chemia- 85 % z matury:
Polecam zaopatrzyć się w dobre Vadamecum i po prostu nauczyć się go bardzo dobrze, żeby mieć w głowie bazę przy rozwiązywaniu zadań. Ja korzystałam z Operonu- ogólnie polecam, ale minusem jego jest wysoka cena. Właśnie . jesli chodzi o zadania to przerobiłam ich naprawdę sporo, nie mówiąc już o oczywistości jaką jest zrobienie wszystkich arkuszy maturalnych z poprzednich lat, rozwiązałam wiele arkuszy różnych wydawnictw. Przerobiłam również całe 3 tomy Witowskiego w klasie maturalnej, co polecam każdemu- pracochłonne i czasami powtarzalne zadania, ale dzięki temu można sobie wszystko utrwalić. Niekoniecznie trzeba robić wszystkie zadania, jeśli widzimy, że kilka pod rząd jest na tej samej zasadzie Przed samą maturą robiłam zbiór Omegi, który naprawdę polecam. Warto wykorzystać to co dają nam na tacy, czyli wymagania programowe- każdy podpunkt przerobiłam i wyszły mi z tego dobre notatki, z których powtarzałam przed egzaminem. Ogólnie polecam robienie arkuszy, bo sama teoria nic nie da.
Biologia 80% z matury
Według mnie do biologii trzeba się uczyć naprawde z głową - czyli zawsze przechodzimy od ogółu do szczegółu. Nie ma sensu ryć jakiś kompetnie niepotrzebnych pierdół, jak nie rozumiemy najważniejszych mechanizmów jakiegos procesu. Trzeba sie skupić na tym, żeby zrozumieć podstawy i je bardzo dobrze zapamietać. Oczywiście, jak umiemy podstawy dokładamy kolejne porcje wiedzy coraz bardziej dokładne, bo na maturze zdarzają się również dość szczegółowe pytania, ale żeby na nie odpowiedzieć trzeba mieć obycie biologiczne- czyli dobrą podstawę. Według mnie ważne jest rówież żeby z biologii chodzić na korepetycje do dobrego nauczyciela, który pokaże nam jak rozwiazywać zadania maturalne, czego unikać, jakich słów używać itd. Zeby było taniej zawsze można zapisać sie z jakimś ambitnym znajomym na korepetycje. Oczywiście powinniśmy również przerobić arkusze maturalne i jak najwięcej zadań- polecam Biolog Help, gdzie są dostępne zadania maturalne wraz z odpowiedziami
bylybiolchem
Posty: 2
Rejestracja: 9 sie 2018, o 01:04

Re: Zbiory zadań do matury

Post autor: bylybiolchem »

Oczywiscie nie jestem uczniem typu matura na 100 % XD, biologia moim życiem XD , ale mysle ze moje rady mogą sie komuś przydac
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość