Zespół Gilberta

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Zespół Gilberta

Post autor: agatha_89 »

Cz ten zespół jest w jakiś sposób groźny.
Czy osoby z tym zespołem moga wystepować zaburzenia z płodnością ?!
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Zespół Gilberta

Post autor: malgosi35 »

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Gilberta
Jest to mutacja genowa, wywołująca defekt metaboliczny, nie powinna więc wpływać na płodność, choć na płodność może wpływać ogólny stan zdrowia.
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Zespół Gilberta

Post autor: dragonka »

Hm, a to ciekawe.
Nie wiedziałam, że to genetyczne. Chociaż to może się zgadzać, ponieważ mój tata i ja mamy poziom billirubiny ponad normę, co jednak nie wiaże się z żadnymi objawami, reszta wyników w normie (no, poza moim niemal minusowym żelazem, ale to inna sprawa ). Na płodność nie wpływa, czego jestem żywym przykładem
Btw, wszelkie inne info zdecydowanie by się przydało.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Zespół Gilberta

Post autor: agatha_89 »

a podwójna śledzona i i podwójna para żeber, może mieć na co wpływ ?!
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Zespół Gilberta

Post autor: dragonka »

A to, przepraszam, jakieś nieznane objawy zespołu gilberta?
Btw skąd Ci się biorą takie dziwne pytania? No, może nie dziewne, ale oderwane jedno od drugiego.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Zespół Gilberta

Post autor: agatha_89 »

Mój chłopak ma zespół gilberta,ale prócz tego dwie śledzony i jedna podwójna pare żeber

Co mogło by spowodnowane takimi zmianami ?!
Awatar użytkownika
aga_vis@vp.pl
Posty: 156
Rejestracja: 24 lip 2008, o 09:34

Re: Zespół Gilberta

Post autor: aga_vis@vp.pl »

to może jak jesteśmy przy zespołach to chciałam spytać obeznanych w temacie - czy słyszał ktos o zespole Saffo/saffa ( coś w tym stylu, nie wiem czy dobrze usłyszałam nazwę).
Savier
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2009, o 11:35

?

Post autor: Savier »

Witam Was wszystkich!
Chcialabym, abyscie pomoli mi rozwiac moje pewne watpliwosci. Mam 20 lat. Niestety, nie ukrywajmy jestem osoba nerwowa. Na poczatku roku, w pracy poczułam sie bardzo zle. Bylo mi goraco, kreciło mi sie w glowie i zbadalam sobie cisnienie i mialam cos kolo 129/77 a puls ponad setke. Zgłosilam sie do lekarza ogolnego i zlecil mi wszystkie badania bo temu cisnieniu towarzyszyl ogrmny bol w mostku. W nocy nie moglam sie przewrocic na drugi bok. Balam sie ze zawal dostane. Ogromne leki mialam, a wiec zaczelam czytac ksiazki. Potrafilam przeczytac 3/4 ksiazek w nocy i gdzies nad ranem zasypialam. Lekarz kazal mi zrobic przeswietlenie klatki piersiowej, ekg,ukg, krew. wszystko w normie a na ekg wyszlo mi ze mam cos z przedim peczkiem hissa, ale lekarz mi powiedzial, ze nie mam czym sie przejmowac bo to jest taka uroda. Lekarz gdy zobaczyl, ze wszystko jest ok bo wszystko w normie, zlecila mi brac milocardin na uspokojenie. Mozna powiedziec, ze stwierdziali u mnie nerwice. Niestety w zwiazku z tym nie moge pic ani herbaty, ani kawy zero alkoholu. Natomiast teraz wykryto u mnie zespół Gilberta, zastanwiam sie czy to ma ze soba powiazanie. Zauwazylam, ze bardzo sie denerwuje i jestem zesteresowana bo pracje, jezdze samochodem mimo, ze to lubie. Mam wrazenie, ze to wszystko co sie dzieje z moim zdrowiem jest poza mna. Prosze, wypowiedzcie sie.
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Zespół Gilberta

Post autor: bajer »

mam zespół Gilberta i jedyne co mi się zdarzyło przykrego to zasłabnięcia przy długim niejedzeniu i omdlenie po wysiłku fizycznym wydaje mi się że te objawy wymienione przez Ciebie Savier, nie mają raczej zbyt wiele wspólnego z zespołem Gilberta, chyba że to ja mam szczęście że takich nie miałem
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Zespół Gilberta

Post autor: Medycyna Lwów »

zespol Gilberta z tego co wiem to raczej bezobjawowo przebiega, chyba że niewielkie zażółknienia skóry, gdy jest jeszcze nieco bardziej upośledzone sprzęganie bilirubiny w wątrobie niż u typowych pacjentów. Savior to pewnie nerwica i stąd te objawy ze strony serca, zawroty głowy, problemy krążeniowe, jeżeli te kropelki CI pomagają to nie widze powodu szukać dziury w całym, a jeśli nie to wybierz się do lekarza i nich on zdecyduje dać może coś innego.
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Zespół Gilberta

Post autor: bajer »

Kaamil pisze:zespol Gilberta z tego co wiem to raczej bezobjawowo przebiega, chyba że niewielkie zażółknienia skóry
przebiega bezobjawowo dopóki bilirubina nie zwiększy się nagle do jakiegoś wysokiego poziomu, mi hematolog powiedziała że zasłabnięcie po wyczerpującym biegu to właśnie nagłym wzrostem bilirubiny spowodowane było i tak zadziałała pod wpływem zmęczenia organizmu tymże biegiem ale ogólnie objawy to żółte siniaki czy gałki oczne od czasu do czasu
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Zespół Gilberta

Post autor: Medycyna Lwów »

przebiega bezobjawowo dopóki bilirubina nie zwiększy się nagle do jakiegoś wysokiego poziomu, mi hematolog powiedziała że zasłabnięcie po wyczerpującym biegu to właśnie nagłym wzrostem bilirubiny spowodowane było i tak zadziałała pod wpływem zmęczenia organizmu tymże biegiem ale ogólnie objawy to żółte siniaki czy gałki oczne od czasu do czasu
są różne objawy w zależności od tego jaki % enzymu sprzęgajacego jest aktywny, co ejst różne u różnych chorych, dlatego u jednak nie będzie żadnych objawów a u innych niewielkie zżółknienia.
Savier
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2009, o 11:35

Re: Zespół Gilberta

Post autor: Savier »

powiem tak.milocardin jest zbyt mocny dla mnie bo mnie usypia i nie moge samochodu prowadzic gdyy to biore. Odstawilam to w cholere, nie pije kawy, herbaty i roznych innych rzeczy i jest calkiem ok. Ograniczylam tez odzywianie bo wczesniej nie zwracalam uwagi na to czy cos jest tluste czy nie. Teraz gdy stwierdzono u mnie Zespol Gilberta to raczej staram sie uwazac. Ale zmartwily mnie te objawy nerwicowe. Zgadza sie, Zespol Gilberta jest podyktowany stresem, a niestety ja jestem na niego wybitnie narazona. Aha jesli chodzi o objawy przy Zespole Gilberta to ja mialam klucie w okolicy watroy i worczka zolciowego, na samym poczatku mysleli ze mam kamien w echerzyku zolciowym, ale usg wykluczylo to, ogolne samopoczucie jest nienajlepsze bo jednak ta watroba gniecie. Lekarz przepisal mi na ta watrobe Heparegen i mam o brac przez 3 tyg i pozniej powtorzyc badanie bilirubiny. Nio lekarz powiedzial mi, ze to ma tendencje rzutowa (powrotowa), ja np mialam przy ostatnim badaniu blilirubine na poziomie 3,65 gdzie 1 jest norma. Takze lekarze zaczeli sie martwic co to moze byc, ale stwierdzili Gilberta. Osobiscie zaraz poszlam do lekarza, ktory sie konkretnie tym zajmuje nawet u ogolnego nie bylam. Napiszcie mi prosze czego sie wystrzegacie w swoim stylu bycia z Gillbertem. W9em juz ze przemeczac sie nie mozna i zbytio mocno nie cwiczyc. (co u mnie jest dosc uciazliwe bo trenuje)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości