zmiana grupy cwiczeniowej

Medycyna w Gdańsku
xyzxyz

zmiana grupy cwiczeniowej

Post autor: xyzxyz » 7 sie 2013, o 21:50

Witam, pytanie jak w temacie- czy istnieje możliwosc przepisania się do innej grupy na cwiczenia niz ta, do której zostalismy przydzieleni i jak ewentualnie to załatwic? jak to jest z tymi ksiażkami- czy na anatomii obowiazuje juz nazewnictwo ang zamiasta łaciny i jakie podreczniki i atlas w zwiazku z tym nalezy kupic? pozdrawiam

beyourself

Re: zmiana grupy cwiczeniowej

Post autor: beyourself » 9 sie 2013, o 19:19

Teoretycznie do innej grupy można przepisać się tylko na wymianę z inną osobą, z grupy, do której chciałbyś się przepisać. Także wtedy przeważnie ludzie dogadują się na forum facebookowym. Trzeba wtedy pójść chyba do dr Spodnika, ale nie jestem pewna, dostaniecie info jak to zrobić w każdym razie.
Jeżeli chodzi o anatę, to tak w zasadzie obowiązuje nas tylko polski (na kołach każą pisać w 1 języku obojętnie co wybierzesz). Jednak polecam uczyć się też po łacinie, na początku jest trudniej, ale ona wszystko upraszcza. :P
Sama kupiłam atlas Nettera po polsku, ale to jakaś pomyłka pełno błędów.. łaciński o wiele lepszy. Jeżeli chodzi a atlasy to jest ich dużo... zależy co bardziej komu pasuje... moja rada najlepiej wziąć sobie kilka w biblio usiąść i wybrać najlepszy dla siebie. Są atlasy fotograficzne.. np McMinn i Yokochi albo takie z rysunkami Sobotta lub Netter. Osobiście preferuje Nettera, miałam też Yokochiego w pdfie- tylko przeglądałam przed kołami.
Podręczniki.... bezwzględnie trzeba nabyć Morysia, to taka podstawa do wszystkiego. Ludzie chwalą sobie też Prometeusza, mi tak średnio podpasował. Natomiast polecam anatomię Greya- ja z tego doczytwałam na zajęcia plus są tam fajne kliniczne przypadki :)
Do neuro przede wszystkim wykłady, neuroanatomie morysia plus krązy jeszcze taki skrypt uczelniany- raz tu raz tu jest temat lepiej zrobiony.
omg, ale się rozpisałam :) mam nadzieję, że troche pomogłam :)

xyzxyz

Post autor: xyzxyz » 19 sie 2013, o 09:25

aha, czyli na egzaminie i kołach mianownictwo jest dowolne? pomogłaś, dzięki ;)

xyzxyz

Post autor: xyzxyz » 19 sie 2013, o 09:29

bo słyszałem, że są jakies zmiany np. że wymagane jest teraz angielskie mianownictwo, stad moje zdziwienie ;)

Awatar użytkownika
cintaroja

Post autor: cintaroja » 19 sie 2013, o 11:24

Możliwe, że coś zmienili. Będziecie mieli więcej godzin anaty niż my, więc mogli wam coś dorzucić. Nie ma co słuchać plotek, wszystkiego się dowiecie na pierwszych zajęciach :)

ODPOWIEDZ