Zmiana grupy krwi

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: Zmiana grupy krwi

Post autor: 270285 »

doktorka pisze:generalnie u noworodkow rzadko oznacza sie krew w ukladzie ABO
W moim laboratorium otóz oznacza się dość często.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Zmiana grupy krwi

Post autor: doktorka »

no ale co z tego, skoro i tak trzeba powtorzyc za 2 lata) w niektorych szpitalach sie oznacza, ale nie jakowiazace oznaczenie.
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: Zmiana grupy krwi

Post autor: 270285 »

A jeśli w ciagu tych 2 lat nastapi potrzeba transfuzji, to co wtedy Zonk?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Zmiana grupy krwi

Post autor: doktorka »

btw a moze oznaczacie to ABO w celach astrologicznych:D podobno sa horoskopy zgodne z gr krwi. jak tak, to szacun! luksusowa usluga))) bez obrazy hehhe:*

[ Dodano: Wto Kwi 14, 2009 13:49 ]
nie, wtedy nie zonk, wtedy sie oznacza przed transfuzja co jest normalna procedura z reszta.

[ Dodano: Wto Kwi 14, 2009 13:50 ]
btw u mnie w szpitalu tez oznaczaja z pepowinowej krwi noworodkom zazwyczaj, ale nie wbijaja do ksiazeczki. z czego wynika, ze jak nie ma potrzeby, to po co oznaczac przed 2rż?]
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Zmiana grupy krwi

Post autor: Padre Morf »

doktorka pisze:zawsze myslales czy masz oznaczone i wbite w jakiejs ksiazeczce zdrowia?)
z oznaczeniami róznie bywa - jest ryzyko pomyłki i to się zdarza - zwłaszcza jeśli zamiast dwóch (tak mówi rozporządzenie) wynik odczytuje jedna osoba.
270285 pisze:W moim laboratorium otóz oznacza się dość często.
też znam takie co oznaczają - koniecznie metodą mikrokolumnową (około 70zł). Niekiedy udaje się rodziców naciągnąć na absorpcję-elucję za 200złociszy ]
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Zmiana grupy krwi

Post autor: karinia »

Ja mam w książeczce wpisaną grupę A Rh+, a po ostatnich badaniach okazało się, że mam B Rh+
lesna29
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 17:12

Re: Zmiana grupy krwi

Post autor: lesna29 »

witam

jak to jest z ta grupa krwi? czy noworodki maja ja po porodzie oznaczana w szpitalu?

joanna
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Zmiana grupy krwi

Post autor: Padre Morf »

lesna29 pisze:czy noworodki maja ja po porodzie oznaczana w szpitalu?
czytaj wyżej - jest o tym mowa w tym temacie.
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: Zmiana grupy krwi

Post autor: tusiulka »

karinia pisze:Ja mam w książeczce wpisaną grupę A Rh+, a po ostatnich badaniach okazało się, że mam B Rh+
Ja mam podobnie od zawsze myślałam, że mam A Rh -, bo tak miałam wpisane w książeczce zdrowia i jeszcze w kartach informacyjnych ze szpitala przy okazji jakiegoś zabiegu jak miałam około 5 lat (tylko nie wiem, czy wtedy robili mi badanie krwi i oznaczali grupę, czy ją przepisali z książeczki po prostu). Teraz rok temu znów oznaczali mi grupę krwi przed zabiegiem i wyszło mi nagle B Rh +. Dla mnie to zonk. Bo nigdy przetaczanej krwi nie miałam. Zastanawiam się czy się pomylili ostatnio z wynikami oznaczając mi B Rh +, czy rzeczywiście zmieniła mi się grupa krwi. Na początku, gdy zobaczyłam w karcie informacyjnej grupa krwi: B Rh + pomyślałam sobie: Fajnie by było jakby mi dali przy operacji grupę krwi B Rh +, kiedy ja mam A Rh -. Przecież byłoby po mnie.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Zmiana grupy krwi

Post autor: Padre Morf »

Oznaczający się zmieniają to i grupa się zmienia
Błędy się zdarzają ]
tusiulka pisze:Fajnie by było jakby mi dali przy operacji grupę krwi B Rh +, kiedy ja mam A Rh -. Przecież byłoby po mnie.
Nie

Polecam wizytę w RCKiK i rozwianie wątpliwości.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Zmiana grupy krwi

Post autor: Korczaszko »

tusiulka pisze:Bo nigdy przetaczanej krwi nie miałam.
a to przetaczanie krwi może zmienić grupę O.o

jak tak czytam, że się ludziom zmienia ta grupa to aż jestem ciekawa swojej ale skoro przed operacją mi oznaczali, wlali we mnie dość dużo to chyba się nie pomylili
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Zmiana grupy krwi

Post autor: doktorka »

jak tak czytam, że się ludziom zmienia ta grupa to aż jestem ciekawa swojej ale skoro przed operacją mi oznaczali, wlali we mnie dość dużo to chyba się nie pomylili
moze dlatego teraz jestes taka krejzolka lol:D love
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Zmiana grupy krwi

Post autor: Padre Morf »

Korczaszko pisze:a to przetaczanie krwi może zmienić grupę O.o
Może wystąpić tzw. chimeryzm potransfuzyjny - wtedy są 2 populacje krwinek czerwonych i jest ciekawie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości