Zmiana uczelni

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Luna
Posty: 20
Rejestracja: 19 lip 2008, o 09:29

Zmiana uczelni

Post autor: Luna »

Chciałabym przenieść się, od przyszłego roku, na Uniwersytet Medyczny w Warszawie kierunek lekarski, dlatego szukam osób, które się już przeniosły lub chcą to zrobić, aby porozmawiać i dowiedzieć się jakiś informacji
melemanka
Posty: 86
Rejestracja: 6 lip 2008, o 18:07

Re: Zmiana uczelni

Post autor: melemanka »

Także już o tym myślę
Dostałam sie do Gdańska na lekarski- do W-wy niestety nie mam szans (236) .
Oczywiscie ciesze sie, że sie chociaz gdzies dostałam, w sumie robię to bardziej z powodów rodzinnych, niż roznic w poziomach miedzy tymi uczelniami.

Wiem, ze trzeba zaczac myslec dużo wczesniej - najlepiej juz w pazdzierniku, trzeba uzyskac zgode rektorów obu uczelni ktorzy podyktuja warunki, jakie trzeba spełnić (średnia ocen, itd.)


Powodzenia- a gdzie konkretnie chcesz się przenieść? I skąd?
Luna
Posty: 20
Rejestracja: 19 lip 2008, o 09:29

Re: Zmiana uczelni

Post autor: Luna »

z UM Lublin do UM Warszawa
jestem juz po 1 roku wydziału lekarskiego
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Zmiana uczelni

Post autor: Medycyna Lwów »

z Lublina i z Białegostoku jest sporo osób które rok temu się przeniosły po 1 lub 2 roku (czytałem kiedyś o tym na gronie). Z tego co wiem to przyjmują z innych uczelni tylko wtedy go ktoś wyleci (w ciągu roku z lekarskiego wyleciało kilkaście osób, cześć nie zaliczy pewnie sesji, wiec miejsc trochę będzie), musi mieć wszystko zdane i czym wyższa średnia tym lepij. Ponoć trzeba miećgt4,0. A i nadrobić braki programowe, z tym ludzie z białegostoku maja łatwiej, bo ida podobnym programem jak my, natomiast gorzej z lublinie, bo u was na 1 roku nie ma histologii, a to nie jest przedmiot, który można sobie zaliczyć tak od razu u nas. Ale próbować warto.
Luna
Posty: 20
Rejestracja: 19 lip 2008, o 09:29

Re: Zmiana uczelni

Post autor: Luna »

dzieki
mam w planach zmienic uczelnie dopiero po 2 roku
melemanka
Posty: 86
Rejestracja: 6 lip 2008, o 18:07

Re: Zmiana uczelni

Post autor: melemanka »

Ja po 1- muszę porownac programy, no i oczywiscie trzeba bedzie przysiasc
U mnie to dosc wazne, dlatego nie odpuszcze
byebye
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2008, o 09:58

Re: Zmiana uczelni

Post autor: byebye »

i w jaki sposob taka histologie sie zalicza (jesli przenosci sie z lbn na wum) oni przenosza egzamin na kolejny semestr czy w wakacje trzeba sie nauczyc programu z 1 roku i zaliczyc to we wrzesniu na WUM? czy sa jeszcze jakies roznice programowe oprocz tego?

a kiedy powinno sie zwrocic z prosba do Dziekana ze chce sie na owa uczelnie przeniesc?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Zmiana uczelni

Post autor: Medycyna Lwów »

nie wiem jak to się obywa, jeżeli w ogóle się odbywa po 1 roku, bo przez histologię mogę nie przyjąc. Sama się nie jesteś tego do końca nauczyć, bo kolokwia z histologii poza testem składają się tez z części praktycznej - rozpoznawania preparatów. Egzamin z histo jest po 3 sem. (histologia + embriologia + cytofizjologia). Na inne przedmioty typu socjologia, propedeutyka med. uzależnień chodzi sie normalnie z pierwszym, rokiem, tylko że te trwają kilka tygodni a nie cały rok i to po dużo h w tyygodniu jak histologia.
wilma
Posty: 116
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:46

Re: Zmiana uczelni

Post autor: wilma »

a czy można się przenieśc po pierwszym semestrze ? D
melemanka
Posty: 86
Rejestracja: 6 lip 2008, o 18:07

Re: Zmiana uczelni

Post autor: melemanka »

Wilma- skąd chcesz sie przenosić?
wilma
Posty: 116
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:46

Re: Zmiana uczelni

Post autor: wilma »

z Lublina i jestem naprawdę bardzo zdesperowana. Tak naprawdę nie chodzi mi o samą uczelnie (mogę studiowac medycynę wszędzie, bo to było przede wszystkim moim marzeniem), ale chodzi mi o to, że z warszawą związałam moje życie prywatne, dodatkowo nie usmiecha mi się powrót do domu (białystok) całe 5 godzin/
melemanka
Posty: 86
Rejestracja: 6 lip 2008, o 18:07

Re: Zmiana uczelni

Post autor: melemanka »

Mam bardzo podobną sytuację- pochodze z Gdańska (i tam sie dostalam) ale sytuacja rodzinna raczej nastawila mnie na W-we- moralny obowiązek wobec czlonka najblizszej rodziny, ktory zostal tam sam. Oprocz tego szereg innych powodów nie-edukacyjnych, poczawszy od przyjaciol po mozliwosc rozwijania innych pasji, czego w Gdansku nie zaznam.
Ale na Twoim miejscu poczekalabym na ostateczne wyniki- niewiele Tobie brakuje, wiec pewnie sie uda i bez przenoszenia A papiery z Lublina możesz zabrać zawsze.
wilma
Posty: 116
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:46

Re: Zmiana uczelni

Post autor: wilma »

Dobrze, że przynajmniej dostałaś się do Gdańska - szczerze to już wolałabym dostac się do Białegostoku, a nie do Lublina, ale cóż ja na to poradzę

Co do rozwijania pasji - to właśnie o to mi chodziło) Gdybym miała studiowac w Lublinie to właśnie z nich musiałabym zrezygnowac. Ja nadal wierzę w to, że jakoś się uda. Tak mocno w to wierzyłam, że aż nie chciałam jechac i składac papierów do Lublina, bo przecież JA WIEM, że dostanę się do Warszawy ale moja mama jakoś mi przetrąciła niektóre trybiki w mózgu ] i papiery już są złożone

Dzięki za dobre słowa :* to naprawdę bardzo pomaga
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości