Zmiana w zatoce - co rzeczywiście się dzieje i jak postępować

Dyskusje o dentystach, zębach, przyzębiu, języku, błonie śluzowej oraz o funkcjonowaniu patologiach i leczeniu w stomatologii i protetyce.
timerqobot
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2018, o 20:43

Zmiana w zatoce - co rzeczywiście się dzieje i jak postępować

Post autor: timerqobot »

Zmiana w zatoce - co rzeczywiście się dzieje i jak postępować

W lipcu 2017 zrobiłem zdjęcie RTG zębów na którym widać wyraźnie zmiany w zatoce. Zęby będące pod tą zmianą dają czasem o sobie znać, ale zawsze dzień przed rozchorowaniem się (a chory byłem już 4 razy w tym roku). W kwietniu wybrałem się do laryngologa który nic w zasadzie nie powiedział, wyglądał jakby się z choinki urwał (widział RTG), przepisał mi natomiast Dymista aerozol i tabletki eurespal. Kilka dni później byłem u lekarza rodzinnego, przy okazji pokazałem RTG - powiedziała, że to ziarniniak. Wybrałem się więc do dermatologa, ten powiedział, że to torbiel i że najpierw muszę te 2 zęby leczyć kanałowo a następnie tę torbiel usunąć operacyjnie w warunkach szpitalnych. Chciałbym zapytać o zdanie państwa bo na razie 4 specjaliści a ja nie wiem co mi jest i co robić.
Dodam tylko, że po tym aerozolu czuć bardzo nieprzyjemny zapach, czy możliwe że on może przyczynić się do zaniknięcia tej torbieli?

Poniżej link do zdjęcia RTG z lipca 2017:
szczeka.jpg
Poniżej do zdj RTG z kwietnia 2018:
szczeka-1.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości