zmiany na forum :(

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja...

Moderator: planapo

JohnyM

Re: zmiany na forum :(

Post autor: JohnyM » 14 lip 2017, o 13:58

"Oczywiście są to pytania retoryczne, na które nie oczekuję odpowiedzi."
Szkoda, bo może bym przemówił do rozsądku.

"Chciałem pozostawić forum mikroskopii bez moderacji, którą obecnie przeprowadzam na pozostałych działach ale skoro jest już zapowiedź odejść, to chyba nie będzie wyjścia. Proszę o podanie konkretnej decyzji ale na PW."

Admin chyba powinien wiedzieć, że dział mikroskopii ma aktywnego moderatora. Wydaje mi się, że robi dobrą robotę, ale co ja tam wiem.
Decyzję bym podał na PW, jednak nie bardzo wiem, czego ma dotyczyć.

"Lepsze jest wrogiem dobrego"
Gorsze jest wrogiem tego co działało dobrze przez lata.

Admin

Post autor: Admin » 14 lip 2017, o 14:08

JohnyM pisze:
14 lip 2017, o 13:58
Admin chyba powinien wiedzieć, że dział mikroskopii ma aktywnego moderatora. Wydaje mi się, że robi dobrą robotę,
Moderacja obejmie wszystkie działy - usuwane są wszystkie spamerskie posty, a w szczególności wszystkie linki, które nie prowadzą do stron naszego forum (wewnętrzne). Te linki, które mogą się przydać użytkownikom są pozostawiane w postaci nieaktywnej (wszystkie przeglądarki obsługują otwieranie takich linków poprzez zaznaczenie i wybranie prawym przyciskiem myszy).
Moderacja nie obejmuje treści merytorycznych.

Awatar użytkownika
planapo

Post autor: planapo » 14 lip 2017, o 14:13

Dzieki Johny :)

Za kilka lat mojej aktywnosci tu usunalem z dzialu nie wiecej niz 5 spamerskich postow.

Admin

Post autor: Admin » 14 lip 2017, o 14:43

hmm, a co z linkami do stron typu aukcje? Przecież to jest ewidentny spam, którym zalany jest ten dział.

Awatar użytkownika
planapo

Post autor: planapo » 14 lip 2017, o 14:58

Wiele osob poluje (a raczej polowalo bo dzial pustoszeje w oczach) tu na rzadkie czesci do mkroskopow, nie kazdy trafia na to na co trafiaja inni i mozliwosc dzielenia sie efektami poszukiwan zapoczatkowala watek "aukcje/oferty" i nie raz jeden drugiemu tu pomogl. Nie zawieral nigdy ofert reklamowych, dilerskich, czy publikowanych przez firmy handlujace sprzetem, te - o ile sie pojawialy - byly od razu usuwane.

Admin

Post autor: Admin » 14 lip 2017, o 15:34

Proszę pamiętać, iż każdy link zewnętrzny osłabia pozycję forum w wyszukiwarkach, a szczególnie te, które prowadzą do nie istniejącej strony 404. Nie mam nic przeciwko przekazywaniu informacji ale proszę robić to w sposób jaki jest obecnie po moderacji tego wątku.
Proszę zauważyć, że forum powoli odzyskuje prestiż. Niedługo oddamy nową wersję biolog.pl postawioną na wordpressie - liczę na Wasz udział w odpowiednim dziale mikroskopii :)

Admin

Post autor: Admin » 15 lip 2017, o 20:32

Witam ponownie,
uruchomiliśmy wersję beta nowego biologa.
Podsyłam do Waszej oceny - wiele rzeczy można zmienić, szablon również.
Liczę na konstruktywną krytykę ;)
http://beta.biolog.pl/

mikrotom

Post autor: mikrotom » 15 lip 2017, o 20:43

Jestem tu chyba od 2013 i fajnie było , bywam czasami ,osobiście poznałem Przyrodnika jeśli wiesz Adminie o kim mowa,, jak i inne osoby na tym forum , jest nas garstka stałych jedni z pasji inni dla interesu w sumie to tylko jeden amareny fan dilelmondopitero ale jesteśmy i co widzę ......forum umiera ,,,szkoda ,,,a może na koniec spotkajmy się gdzieś może u Jacka na działce ja od Warszawy do Włocławka podwioze w obie strony to tylko propozycja mogą być inne miejsca , pewnie nic z tego nie wyjdzie jak zwykle , ludzie co z wami ? chyba możemy się zorganizować?

Admin

Post autor: Admin » 15 lip 2017, o 21:37

mikrotom pisze:
15 lip 2017, o 20:43
forum umiera
pozwolę nie zgodzić się - forum właśnie odżywa...
Proponuję na spotkanie Karpacz :)

wkin

Post autor: wkin » 15 lip 2017, o 23:14

Admin pisze:
15 lip 2017, o 21:37
mikrotom pisze:
15 lip 2017, o 20:43
forum umiera
pozwolę nie zgodzić się - forum właśnie odżywa...
Proponuję na spotkanie Karpacz :)
Gratuluję dobrego samopoczucia. Właśnie Pan dobija dział mikroskopii. Jeden z wartościowszych działów forum. Niewiele to Panu da, że się Pan z tym nie zgadza.

Admin

Post autor: Admin » 16 lip 2017, o 06:51

wkin pisze:
15 lip 2017, o 23:14
Właśnie Pan dobija dział mikroskopii. Jeden z wartościowszych działów forum.
Rozumiem, że to jakieś przejęzyczenie, związane z późną porą, bo jest wprost przeciwnie - dbam o wszystkie działy, nawet te mniej popularne.
Proszę podać choć jeden sposób "dobijania", bo inaczej ta dyskusja nie ma sensu?

Awatar użytkownika
planapo

Post autor: planapo » 16 lip 2017, o 08:27

Admin pisze:
15 lip 2017, o 20:32
Podsyłam do Waszej oceny - wiele rzeczy można zmienić, szablon również.
http://beta.biolog.pl/
Wordpress zawsze cieszy :) I daje potezne mozliwosci. Zastanawiam sie jakie dokladnie informacje tam beda, jak zgrupowane, w jakiej formie podane, jaki maja cel, dla kogo sa kierowane.

Na pewno oparlbym start portalu na nowych, lub przynajmniej odswiezonych, materialach.
jak i inne osoby na tym forum
Doprecyzuje: "forum" jako dzial mikroskopia.
Co do wczesniejszych wypowiedzi w kontekscie zmian na forum w relacji z naszym działem - stali bywalcy mikroskopii nie interesuja sie forum jako caloscia, tym jaka ma pozycje, kto i co tam pisze, rzeczywiscie siedzimy w swojej malej ojczyznie, ktorej pozycje w polskim internecie wypracowalismy przez lata i jest to polecane źrodlo wiedzy, abstrahujac od strony czysto informatycznej. I rozumiem emocjonalne reakcje, czy chec odejscia uzytkownikow w momencie przeczytania hasla "dzial zostanie doglebnie zmoderowany", "ewidentny spam" itp, choc nie popieram formy w jakiej to wyrazali.

Przez lata jako jedyny "przetrwaly" po sprzedazy moderator dbalem tu o porzadek, nie majac wiedzy o wplywie linkow do ofert na pozycjonowanie, stad w mojej ocenie spamu na forum nie bylo, bo za ten uznaje posty pisane przez boty, flood'y etc. Co do linkow do aukcji - jesli mozna je dawac w nieaktywnej formie - troche mniej wygodne w uzyciu, ale ok. Rozumiem argument z pozycjonowaniem, do tego rzeczywiscie one z czasem wygasaja co moze powodowac efekt 404.

W zwiazku ze zmianami chce mocno zauwazyc ze doceniam i widze ze moje i innych sugestie byly brane pod uwage i wdrazane (np. ilosc znakow w poscie, przywrocenie starych zdjec do formy obrazkow), za to tu dziekuje.

Na koniec jedno tylko chce zaznaczyc i wszystkim wlacznie z soba zasugerowac - emocje nakrecaja emocje, co sie daje - wraca. Patrzmy wiec jak sie zachowujemy, co dajemy i jak reagujemy na to co robi druga strona. Do czego dojdziemy idac w atakowanie siebie nawzajem czy udowadnianie "racji"?
opinion-6-9.jpg

Awatar użytkownika
jacekp-bio

Post autor: jacekp-bio » 20 wrz 2017, o 20:45

Potrwa nieco nim ja sam się przyzwyczaję, ale zmiany - wystarczy się ewakuować na kilka miesięcy i już nie do poznania :)

ODPOWIEDZ