zmiany na forum :(

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja...

Moderator: planapo

Awatar użytkownika
planapo

zmiany na forum :(

Post autor: planapo » 23 cze 2017, o 12:49

W efekcie ostatnich zmian nie bedzie mozna dodawac do postow wiecej niz 1 linku (rowniez do forum i innych tematow na nim), a takze WSZYSTKIE zalaczone przed zmianami zdjecia pozostana w formie linkow, a nie obrazkow ): Rozwiazanie przeczace wygodzie przegladania i czytelnosci informacji.

Po czesci poszly w diably wszystkie budowane przez lata poradniki, katalogi, testy, relacje i porownania.

Zalaczniki dodawane od teraz beda widoczne jako obrazki.

Tu wiecej z mojej dyskusji i pytan zadawanych Adminowi: post900630.html#p900620

JohnyM

Re: zmiany na forum :(

Post autor: JohnyM » 23 cze 2017, o 15:11

Absolutny nonsens. Nagromadzona przez lata wiedza stała się praktycznie bezużyteczna a dodawanie nowych treści jest... ryzykowne. Żeby było ciekawiej, post który napisałem 3 dni temu utracił jakąkolwiek wartość a nawet nie mogę go zedytować żeby przywrócić fotografie... Trzeba chyba myśleć o nowym miejscu.

Admin

Post autor: Admin » 23 cze 2017, o 17:41

JohnyM pisze:
23 cze 2017, o 15:11
Absolutny nonsens. Nagromadzona przez lata wiedza stała się praktycznie bezużyteczna a dodawanie nowych treści jest... ryzykowne. Żeby było ciekawiej, post który napisałem 3 dni temu utracił jakąkolwiek wartość a nawet nie mogę go zedytować żeby przywrócić fotografie...
nie rozumiem co jest nonsensem? Jakim to sposobem wiedza stała się bezużyteczna, a dodawanie treści ryzykowne? Co niby utraciło wartość?
Oczywiście są to pytania retoryczne, na które nie oczekuję odpowiedzi.
JohnyM pisze:
23 cze 2017, o 15:11
Trzeba chyba myśleć o nowym miejscu.
Będzie przykro ale ta decyzja nie zależy od admina. Jest dużo forów przyrodniczych, które nie stosują tak rygorystycznych zasad. Forum przez lata było pozostawione samemu sobie, odeszło wiele osób, jednak nie przez nadmiar zasad, a zaniechanie działań administracyjnych. Chciałem pozostawić forum mikroskopii bez moderacji, którą obecnie przeprowadzam na pozostałych działach ale skoro jest już zapowiedź odejść, to chyba nie będzie wyjścia. Proszę o podanie konkretnej decyzji ale na PW.

Awatar użytkownika
planapo

Post autor: planapo » 23 cze 2017, o 20:34

Ilosc czasu jaka musialbym poswiecic na przywrocenie zalacznikow do widzialnej formy przerasta moje obecne mozliwosci :( Dział jaki pomagalem tu budowac przez wiele lat przez szereg osob zostal oceniony jako najwiekszy i najpelniejszy zbior podstawowej, zaawansowanej, jak i - dzieki JohnyM - rowniez tej bardzo specjalistycznej wiedzy o mikroskopii i mikrofotografii.

Wiele osob odeszlo z forum, ktore zostalo zupelnie opuszczone na dlugi czas, ten dzial przetrwal dzieki kilku osobom. Z zasadami i wartoscia merytoryczna o ktore wspolnie dbalismy. Nie ukrywam - nie podobaja mi sie wprowadzone zmiany co do linkow i starych zalacznikow, ktore w dziale gdzie nie ma lawin pytan o rozwiazywanie zadan czy spamujacej mlodziezy, nie maja - moim zdaniem - uzasadnienia.
Będzie przykro ale ta decyzja nie zależy od admina.
Posrednio jednak zalezy, bo po prostu robi mi sie przykro jak widze ile wlozonej przez lata pracy trzeba by wykonac od nowa i rozumiem kazdego kto w takim momencie ma ochote odejsc.

Na ten moment nie zamierzam odejsc, jednoczesnie czy planuje przywracac to co przez lata budowalem? Na te chwile - nie :(

Admin

Post autor: Admin » 23 cze 2017, o 20:47

planapo pisze:
23 cze 2017, o 20:34
Na ten moment nie zamierzam odejsc, jednoczesnie czy planuje przywracac to co przez lata budowalem? Na te chwile - nie :(
ok, to dobra wiadomość ale rozumiem, że ten moment przyjdzie...
Staram się jak mogę, poświęcam temu forum kilkanaście godzin dziennie - wiem, nie ma to znaczenia, że chciałbym przywrócić mu dawną rangę, najlepiej gdyby wszystko zostało po staremu. Nie jestem twardzielem i po takich słowach, jakie otrzymuję od Pana i pańskiego kolegi najchętniej zamknąłbym forum całkowicie. Możliwe, że tak zrobię. Po cholorę to wszystko...
Nie rozumiem tylko problemu - załączniki nadal są, zmieniło się tylko to, że zdjęcia są niewidoczne, pokazują się po kliknięciu. W panelu jest możliwość przywrócenia osieroconym załącznikom swojego dawnego miejsca ale trzeba to robić dla każdego załącznika osobno - nie mam na to czasu.
Na chwilę obecną jestem gotowy zamknąć forum i możliwe, że zrobię to jeszcze dzisiaj - czuję się jakby mnie ktoś skopał. Proszę znaleźć sobie inne przyjazne forum...

Awatar użytkownika
planapo

Post autor: planapo » 23 cze 2017, o 20:56

Powtarzam publicznie - nie zamierzam odchodzic. I rowniez publicznie prosze w imieniu swoim i tych co z tego dzialu korzystaja i w przyszlosci beda o jego zachowanie w obecnej formie.

Jesli moje wypowiedzi urazily - przepraszam.

Admin

Post autor: Admin » 23 cze 2017, o 20:58

obecna forma powinna już pozostać. dziękuję

Awatar użytkownika
glikokortykosteroid

Post autor: glikokortykosteroid » 24 cze 2017, o 01:05

Lepsze jest wrogiem dobrego
UMP 2018 - 2024

Awatar użytkownika
Pickul

Post autor: Pickul » 26 cze 2017, o 19:48

Nie będę się wypowiadał merytorycznie, popieram przedmówcę "lepsze jest wrogiem dobrego".

Emocjonalnie - Powodzenia, ja z fotkami uciekam na photomacrography.
Czasami oczywiście zajrzę, mam nadzieję, że ktoś będzie jeszcze publikował :)

Admin

Post autor: Admin » 26 cze 2017, o 20:00

Pickul pisze:
26 cze 2017, o 19:48
mam nadzieję, że ktoś będzie jeszcze publikował :)
Proszę się o to nie martwić. Aktualnie (mimo wakacji) forum odwiedza co raz więcej osób i to właśnie dzięki zmianom jakie zostały wprowadzone.
Powodzenia

Awatar użytkownika
Pickul

Post autor: Pickul » 26 cze 2017, o 20:42

Ja się nie martwię, ale dzięki za troskę.
Mnie osobiście nie interesuje ilość osób na forum, ale ilość publikowanych fotografii mikroświata, taki mój konik :)

Admin

Post autor: Admin » 26 cze 2017, o 20:48

Pickul pisze:
26 cze 2017, o 20:42
Mnie osobiście nie interesuje ilość osób na forum, ale ilość publikowanych fotografii mikroświata, taki mój konik :)
Obecnie forum może korzystać z nieograniczonej pojemności dysku czyli ilość umieszczanych zdjęć, w formie załączników, w żaden sposób nie jest ograniczana.

Awatar użytkownika
planapo

Post autor: planapo » 30 cze 2017, o 18:21

Dzieki za przywrocenie starych zalacznikow do formy obrazkow :)

ODPOWIEDZ