Zmiany na I roku leku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Chalak
Posty: 45
Rejestracja: 2 maja 2011, o 20:06

Zmiany na I roku leku

Post autor: Chalak »

Znowu ja nudzę kolejnymi pytaniami ale może ktoś ma jakiś cynk co się zmieni w ramach 5latki? Ja słyszałem że na anate będziemy mieli Polsko-angielską a nie Polsko-łacińską że dojdzie nam troche przedmiotów typu biofiza w ogóle to czy plan na I rok jest już gdzieś dostępny czy dostaniemy go dzień przed zajęciami, bo do której grupy trawimy dowiadujemy się dopiero na immatrykulacji.
Lexie90
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2010, o 14:14

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: Lexie90 »

Z ciekawości postanowiłam sprawdzić, co nowego w extranecie i jak na razie mogę częściowo odpowiedzieć na Twoje pytanie. Na razie dodano wstępną propozycję planu i na to wygląda, że dostaniecie kilka dodatkowych przedmiotów, które my mieliśmy na 2 i 3 roku: wspomniana przez Ciebie biofiza, historia etyki z elementami filozofii, informatyka i biostatystyka, socjologia medycyny, psychologia w medycynie. Historia medycyny jak dotąd była jedynie w formie wykładów, na które nikt nie chodził, teraz na planie jest rozpisany podział na grupy, więc chyba będzie wyglądało to trochę inaczej. Z tego co widzę zabrali Wam jednak wf. Języki nie są podawane w ogólnym planie, ustalane są później po podziale na grupy i wyborze rozszerzenia, więc nie mogę powiedzieć jak to będzie wyglądało.
Do której grupy traficie dowiadujecie się z extranetu, jeśli masz znajomego, który sprawdzi Ci to wcześniej to wiesz wcześniej To samo tyczy się zresztą wszystkich innych informacji.
Awatar użytkownika
rousseau
Posty: 202
Rejestracja: 20 maja 2011, o 10:44

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: rousseau »

w załączniku plany, można sobie porównać.
Awatar użytkownika
Chalak
Posty: 45
Rejestracja: 2 maja 2011, o 20:06

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: Chalak »

Dzięki wielkie
Awatar użytkownika
cintaroja
Posty: 53
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:20

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: cintaroja »

Słyszałam gdzieś że zamiast nazewnictwa łacińskiego na anatomii ma wejść angielskie. Czy to prawda ? I w związku z tym jaki kupić atlas, bo np netter ma same nazwy łacińskie z tego co wiem.
Awatar użytkownika
rousseau
Posty: 202
Rejestracja: 20 maja 2011, o 10:44

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: rousseau »

nie jestem w stanie potwierdzić tego w 100%, ale mówiło się o tym dużo w ciągu tego roku i jest to bardzo prawdopodobne różnica w angielskim i łacińskim nazewnictwie to właściwie kwestia samych końcówek, więc nie kierowałabym się tym w wyborze atlasu, ale zawsze można kupić gilroya w oryginale.
Awatar użytkownika
cintaroja
Posty: 53
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:20

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: cintaroja »

Szczerze mówiąc zastanawiam się nad kupnem Prometeusza, bo słyszałam na jego temat całą masę pozytywnych opinii
bemi
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2012, o 09:12

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: bemi »

A czy ktoś z Was przglądał może atlas Wolfa-Heideggera? Gdzieś widziałam opinie, że podobny do Sobotty. Poza tym ma indeksy pol-ang-łac, więc może to byłoby jakieś wyjście. Cena także zbliżona do Sobotty. Co sądzicie?
pemek
Posty: 60
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:44

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: pemek »

Odświeżając troszkę temat tych atlasów z nazewnictwem angielskim - lepszy byłby Gilroy czy Gray?
Rousseau widziałem powyżej pisała o Gilroyu - jest lepszy waszym zdaniem?
legolas55
Posty: 105
Rejestracja: 5 lip 2011, o 21:04

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: legolas55 »

ja polecam Nettera. Z reszta jest to pozycja polecana na naszej uczelni. Wielokrotnie slyszlam od asystentow, ze to najlepszy atlas. Sam kupilem go po 3 miesiacach, bo Sobotta nie przypadl mi do gustu
zuzaarbuza
Posty: 8
Rejestracja: 25 lip 2012, o 14:02

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: zuzaarbuza »

netter jest rewelacyjny!
vigifalis
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2012, o 10:22

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: vigifalis »

hej nie wiem czy dobrze umieszczam pytanie ale polecacie tu atlasy do anatomi wiec moze ktos mi odpowie wybieram sie wlasnie na 1 rok lek na gumed i chcialabym juz zaczac gromadzic ksiazki materialy itp ale zastanawiam sie czy w ogole sobie poradze zwlaszcza z anatomia nie ukrywam ze prosektorium pewnie bedzie dla mnie koszmarem powiedzcie prosze kilka slow jak wyglada ta cala anatomia duzo jest zajec na zwlokach czy duzo jest kolokwiow i czy tez sa na zwlokach czy raczej pisemne? i jak wyglada egzamin tez jest na zwlokach? pozdrawiam
Awatar użytkownika
rousseau
Posty: 202
Rejestracja: 20 maja 2011, o 10:44

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: rousseau »

netter jest dobry, ale ma kiepsko zrobione neuro.

vigifalis, zajęcia z anatomii prowadzone są w dwóch formach - jedna to wykłady, gdzie po prostu się siedzi i notuje/śpi (o ile w ogóle człowiek zdecyduje się na nich pojawić), druga to obowiązkowe ćwiczenia, które są prowadzone w prosektorium i polegają właśnie na pracy z preparatami, odbywają się zwykle 2 razy w tygodniu. w ubiegłym roku było 5 kolokwiów, z których każde składało się z cz. pisemnej (2 kolokwia otwarte - brzuch i miednica, klatka i grzbiet i 3 zamknięte - głowa i szyja, neuro, kończyny) i praktycznej (szpilki - wbite w strukturę, którą trzeba nazwać po polsku i prawdopodobnie w waszym przypadku - po angielsku), podobnie egzamin.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości