ZOOTECHNIKA

Gdzie można studiować zootechnikę, jakie są zasady rekrutacji na studia, jak ciężkie są studia, czy znajdę ciekawą i dobrze płatną pracę po zootechnice? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi na forum.
Awatar użytkownika
Insignifiante
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2010, o 13:42

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Insignifiante »

Witam
Ja z zapytaniem czy ktoś tu idzie na zootechnike do Olsztyna Bo miałabym kilka pytań
Katja91
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2010, o 22:15

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Katja91 »

Ja się wybieram do Olsztyna
Samii
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2010, o 12:41

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Samii »

witam wszystkich
Dostałam się na UP w Poznaniu, ale mam wątpliwości i nie wiem czy nie odebrać jednak papierów. Przeraża mnie to co piszecie na temat tego, że na tych studiach uczy się jak zrobić ze świnki szynkę, problem polega na tym, że jestem wegetarianką i jeśli tak rzeczywiście wyglądają te studia to będę musiała podziękować. Więc jak to jest? Czy na kierunku dla ( jak mi się wydawało ) miłośników zwierząt uczy się jak się je zabija i przygotowuję np do pracy w rzezni?
Silva774
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2010, o 18:21

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Silva774 »

Jest tu może ktoś, kto - tak jak ja - dostał się na krakowski UR na zootechnikę, prewencję weterynaryjną i ochronę zdrowia zwierząt? Fajnie byłoby się z kimś poznać wcześniej
marI
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2008, o 19:05

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: marI »

jak ktoś nie jest na zootechnice to nie wie dokładnie czego sie można tam uczycP to nie tylko produkcja surowców zwierzęcychjeśli komuś to przeszkadza to zawsze może wybrać produkcję pasz i bedzie dla zwierzątek nie killerem ale wybawcąPmozna prowadzic hodowle psów czy kotów, pszczół czy innych zwierzątmozna takze pracowac w urzędach typu inspekcja weterynaryjna czy agencja rolna)takze punkt widzenia zalezy od punktu studiowania=P
kufel456
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2010, o 13:37

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: kufel456 »

mam pytanie odnośnie zootechniki w lublinie. czy wykładowcy wymagają jakieś książki na wykładach? mają tez jakieś wymagania odnośnie robienia notatek czy prowadzenia zeszytów? z góry dziękuje
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Korczaszko »

Produkcja pasz by szynka rosła szybko i smacznie No chyba, że pasze dla świni robi się w innym celu?
hodowle psów i kotów można mieć bez studiowania i jakoś nie wyobrażam sobie tylko z tego żyć.
Domyślam się, że to nie tylko produkcja szynki, ale chyba w głównej mierze ona. Najlepiej jakby wypowiedział się zootechnik, a nie student (innego kierunku ze swoimi mało idealistycznymi wizjami i zootechnik z cud miod wyobrażeniami przynajmniej do 5 roku )

kufel456, nikt na studiach zeszytów i notatek nie sprawdza (no chyba, że rysunki na histologii czy czymś takim), ewentualnie pojawi się jakiś psychopata i zacznie sprawdzać No ale ja nie z Lublina
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 12:49

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Pleiades »

Zgadzam się z przedmówcą. Zootechnika to głównie hodowla zwierząt dla celów konsumpcyjnych, chociaż możesz traktować te studia także hobbystycznie i po nich zająć się np. pracą w sklepie zoologicznym (słabo z zatrudnieniem, bo właściciele takich sklepów nie szukają zootechników, tylko ludzi po marketingu, co klientom wcisną każdy kit, np. że Whiskas to dobra karma dla kotaP ) lub w zoo (szanse na zatrudnienie równe zeru).
Jeśli nie otworzysz jakiegoś swojego zakładu produkcji, albo nie trafisz do producenta pasz, dojarek czy innego tego typu przybytku, lub w ogóle nie chcesz mieć wspólnego nic z zabijaniem zwierzątek czy ich hodowlą dla mięsa, skór czy jaj, to z pewnością pracy w zawodzie nie znajdziesz. Zootechnika to tylko studia dla samej przyjemności studiowania, względnie dla papierka.

Hodowlą kotów czy psów nie trzeba się zajmować po zootechnice, można to robić po liceum, ale jest to też tylko hobby. Dla mnie hodowla psów kotów dla celów zarobkowych jest oburzająca - nie wiem, ile trzebaby mieć samic rozrodczych, żeby taką hodowlę i siebie utrzymać, a poza tym to już idzie wtedy w masówkę i kocięta/szczeniaki nie będą dobrze zsocjalizowane. A hodowlom kojcowym ,masowym, mówię zdecydowanie NIE - na szczęście Związek Kynologiczny i Felis Polonia również nie toleruje takich hodowców, więc zapomnijcie.

Co do sprawdzania zeszytów, to u nas ciężko było na mikrobiologii, bo trzeba było rysować obraz z mikroskopu i jak jakaś bakteryjka była zbyt gruba lub krzywo narysowana, to już się to paniom prowadzącym nie podobało.
Na zoologii rysowaliśmy także np. pajęczaki czy muszle mięczaków i pani także sprawdzała, czy rysunki są czytelne.

Zawsze się wtedy śmiałam, że chyba na powrót wylądowałam w podstawówce
Awatar użytkownika
Pamela
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2010, o 20:00

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Pamela »

hej mam prośbę, potrzebuję odpowiedzi na kilka pytań dotyczących zootechniki we Wrocławiu :
1. Jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze, aby dostać się na zootechnikę?
2. Ile kosztuje czesne?
3. Jak długo trwają studia i czy dużo jest na nich o koniach?

dzięki za odpowiedź
Eidżi
Posty: 25
Rejestracja: 4 sie 2009, o 09:26

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Eidżi »

Pamela pisze:hej mam prośbę, potrzebuję odpowiedzi na kilka pytań dotyczących zootechniki we Wrocławiu :
1. Jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze, aby dostać się na zootechnikę?
2. Ile kosztuje czesne?
3. Jak długo trwają studia i czy dużo jest na nich o koniach?

dzięki za odpowiedź
1. Ja zdawałam dodatkowo rozszerzoną biologie. ale z tego co pamiętam wystarczy mieć podstawowe.
2. Czesne z tego co pamiętam to 80 zł
3. Studia trwają razem 5 lat z tego co wiem 3 to inż, a dwa ostatnie to mgr

Poza tym. polecam te studia, ale pamiętajcie to nie weterynaria. 3/4 naszego roku to wielbiciele koni. O koniach niewiele się dowiesz chyba, że na specjalizacji. Ja niekoniecznie się tym interesuje i też niewiele o tym słyszę.

W pierwszym półroczu nie jest tak fajnie jak w drugim po pierwsze.
Dla osób, które są teraz w technikach i liceach i marzy im się ten kierunek radzę nie bagatelizować nauki fizyki, bo będą mieli problemy.
W pierwszym półroczu może jakoś można przebrnąć, a w drugim więcej roboty.

Ogólny zarys pierwszego półrocza: w poniedziałki mieliśmy botanikę i nawet ciekawa była ta botanika. Potem mieliśmy takie zupełnie kosmiczne przedmioty jak podstawy prawa i prawa autorskie. Później szło się na biofizykę, gdzie była bardzo sympatyczna fajna pani i dobrze tłumaczyła. Zawsze sprawdzała obecność i jeżeli nie było się kilka razy to jak ktoś pisemnego nie zdał, to uwalała na ustnym (niestety). We wtorki mieliśmy jeden przedmiot, który mroził krew w żyłach. ćwiczenia z biofizyki. Trzeba było mieć 6 ćwiczeń. Łącznie było 7, ale na samym starcie źle zaczęłyśmy i pierwsze spaprałyśmy. Nie wiem jakim cudem udało nam się przebrnąć przez ten przedmiot. Chodziłyśmy ciągle na poprawy. Często były problemy z rozwiązaniem zadań. Nie mogliśmy załączyć urządzenia, a ćwiczeniowcy nie chcieli pomóc, a zarzucali, że nie nauczyliśmy się na ćwiczenia. Więc co dwa tygodnie była walka, którą przetrwaliśmy Potem było religioznawstwo., a w środę mieliśmy zoologie. Rysowaliśmy zwierzątka od takich maciupeńkich z mikroskopu aż do myszy. Tutaj zaliczało się punktami. Trzeba było mieć 25,5 punkta, żeby zaliczyć ćwiczenia. W czwartki mieliśmy informatykę. jakimś cudem też zaliczyło się chociaż pan nie chciał zaliczyć ok. 30 osobom tego przedmiotu. Wymagał, że mamy rysować literki techniczne, bo ponoć inżynier powinien. Pytania na kolokwium były z kosmosu co to jest domena, ile ip ma domena itp. nie wiem co to miało wspólnego z zootechniką ale cóż. Potem była botanika. Było też fajnie można było oglądać rośliny przez mikroskop. Dodatkowo była systematyka. mówiono, że trudna, ale u nas w grupie nikt nie musiał poprawiać. W piątki mieliśmy wykłady z informatyki gdzie uczyliśmy się kiedy powstał komputer, jak zbudowany jest komputer itp potem była zoologia no i na końcu ergonomia z zabawnym panem umiał rozbawić ludzi i nie kazał nam pisać notatek.
Co do sesji to z botaniki jak trafiło się na łatwe pytania to można było zaliczyć spokojnie, z zoologii było abcd, a z biofizyki było ciężko. dali tylko 30 minut na 15 zadań abcd, które trzeba było jeszcze podsumować i podać z jakiego twierdzenia. Były dwie poprawy abcd, a potem było pisemne 3 pytanka z teorii jeżeli się nie zaliczyło to był ustny.

No i drugi semestr Dużo pisania i dużo materiału, ale ogólnie jest fajnie i uważam, że warto było przetrwać pierwszy semestr. Teraz w poniedziałki mamy anatomie i czasami coś pan wspomina o koniach. Potem jest chemia i podstawy ekonomii. No i następnie jest język. Polecam hiszpański jest tam bardzo fajna pani, która jest zawsze uśmiechnięta i dobrze uczy
We wtorki mamy produkcje rośliną. prawdopodobnie od tego roku połączone dwa przedmioty w jeden i musimy rozpoznawać nasiona, maszyny, wiedzieć jak i kiedy używa się orkę, uprawki itp Potem co dwa tyg. jest ochrona środowiska, gdzie są np. zajęcia o szkodliwości papierosów. W środy mamy chemię z fajną panią, która tłumaczy wszystkie zadania i można potem popraktykować chemika w czwartki są wykłady. Bardzo fajne z ochrony środowiska i fizjologii. Bardzo dużo pisania na fizjologii ale pan doktor jest śmieszny. Zawsze nam coś na rozluźnienie puszcza jak ręce nas już bolą. Więc można się pośmiać. Poza tym ma fajne poczucie humoru. Potem jest trochę przynudnawa produkcja. W piątki mamy anatomie i fizjologie. Na anatomii siedzimy w prosektorium śmierdzi potwornie ale ciekawie (jeżeli ćwiczeniowiec pokazuje oczywiście). Z fizjologii też ciekawe rzeczy Ostatnio ciekawym tematem była hipnoza zwierząt. No i tak mijają studia

Napisałam to dla tych którzy się wybierają na te studia i nie mogą się zdecydować. Ja tam polecam, ale pamiętajcie łatwo nie jest Zwłaszcza z anatomii W piątek kolokwium trzymajcie kciuki
Awatar użytkownika
ruda_slask
Posty: 495
Rejestracja: 16 lut 2011, o 13:16

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: ruda_slask »

Czy ktoś wie jaki próg był w tym roku na UP we Wrocku?
Cytrulina
Posty: 136
Rejestracja: 13 lut 2009, o 12:16

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Cytrulina »

Odświeżam wątek Zamierzam w tym roku startować na zootechnikę na SGGW. Sądzę, że spodoba mi się ten kierunek. Bo uwielbiam zwierzęta Ktoś jeszcze zamierza iść na SGGW na zoo? Fajnie by się było wcześniej poznać
beacoupp
Posty: 11
Rejestracja: 11 lut 2011, o 21:05

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: beacoupp »

Ja się wybieram, ale do Krakowa, Wrocławia lub Olsztyna, zależy gdzie się dostanę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości