ZOOTECHNIKA

Gdzie można studiować zootechnikę, jakie są zasady rekrutacji na studia, jak ciężkie są studia, czy znajdę ciekawą i dobrze płatną pracę po zootechnice? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi na forum.
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Mrówek »

Z tego co mi wiadomo w krakowie na UR było bardzo łatwo się dostać, rekrutacja była prawie do połowy września.
Bart
Posty: 31
Rejestracja: 25 sty 2007, o 14:45

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Bart »

Na UR Kraków na zootechnikę co roku jest łatwo się dostać. I w 90% ludzie tam studiujący to spady z weterynarii i innych kierunków, na które trzeba nieco więcej niż tylko zdać maturę. Moi koledzy i koleżanki z zootechniki to rzesza narzekających na brak uprawnień i perspektyw po studiach osób. Ja rozumiem tych, którzy upatrzyli sobie jakąś konkretną specjalność i chcą się w danym kierunku rozwijać. Ale w innej sytuacji - po co?
ecology
Posty: 7
Rejestracja: 3 lut 2009, o 14:28

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: ecology »

A ja chciała bym ponowić pytanie dotyczące samego charakteru studiów-jak to rzeczywiście wygląda-czy jest nauka właśnie o tym jak robić z prosiaków mięcho i tego typu podobne Nie było by to dla mnie przyjemne Ale gdybym wzięła pod uwagę specjalność hodowla koni i nie była bym zmuszona do nauki o prosiakach że tak to nazwę to studia dały by mi spełnienie więc odpiszcie proszę
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Korczaszko »

na pewno o prosiakach uczyć się musisz
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: malgosi35 »

Jeśli chcesz same konie to skończ jakiś kurs. Niestety studia zootechniczne, z naciskiem na słowo studia, muszą dawać wiedzę bardziej rozległą niż tylko o koniach. Możesz wybrać specjalność np. hipologię i wtedy prócz przedniotów ogólnych kierunkowych, masz przedmioty specjalizacyjne.
Tsunami
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2009, o 21:49

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Tsunami »

Hej wszystkim
Studiuję na III roku na UR w Krakowie zootechnikę i zapewniam - nie wszyscy tam tospady z weterynarii albo medycyny". Jeśli ktoś kocha zwierzaki i chce zajmować się hodowlą, pracować przy nich i poświęcić się właśnie im - nie ma lepszego kierunku. Studia należą so średniołatwych, dostać się na zootechnikę ciężko nie jest, ale na specjalność: Hodowla koni próg jest bardzo wysoki. Zamiast siedzieć na zajęciach i patrzeć w tablicę mamy dużo zajęć ze zwierzakami, wyjazdów, ćwiczeń praktycznych. Praca po zootechnice jest - jak nie w Polsce, to za granicą, gdzie zarobki są adekwatne do wykonywanej pracy Ja nie żałuję swojego wyboru, choć z natury i zamiłowania zawsze byłam i pozostanę polonistką Chcę pracować przy zwierzętach, bo praca ta jest wdzięczna i daje dużą satysfakcje, jeśli ktoś oczywiście to lubi. Sama marzę o małym gospodarstwie i mam nadzieję, że dzięki tym studiom moje marzenia się spełnią. Także polecam
Igers
Posty: 3
Rejestracja: 9 mar 2009, o 14:50

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Igers »

WitamMam pytanieCzy trudno jest dostac sie na Zootechnike we Wrocławiu i jakie są wrażenia odnośnie tego typu studiów. Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Mar 09, 2009 17:48 ]
Cześć WszystkimMam pytanie Czy trudno jest dostac sie na Zootechnike we Wrocławiu ?Pozdrawiam
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Korczaszko »

chyba biorą wszystkich lub prawie wszystkich więc wystarczy zdać maturę
sebastianxxx
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2009, o 11:53

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: sebastianxxx »

Cześć.Czy ciężko dostać się na studia zaoczne: zootechnika w Warszawie?
DK
Posty: 131
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 14:07

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: DK »

Sadze ze biora prawie wszystkich, skoro nawet na dzienne sie latwo dostac.
sebastianxxx
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2009, o 11:53

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: sebastianxxx »

Cześć.Mam pytanie do uczących się w SGGWw WARSZAWIE NA ZOOTECHNICE.JAK TAM JEST?Cieżko? czy sporo odpada na pierwszym roku?
Chodzi mi o zaoczne.
Igers
Posty: 3
Rejestracja: 9 mar 2009, o 14:50

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Igers »

Czesc,chce w przyszłym roku 2009/2010 studiowac Zootechnike we Wrocławiu Mam kilka pytan: Czy wsyoki jest próg rekrutacyjny ? Jaka jest ogolnie atmosfera wsrod studentow i oglnie na wykładach .Czy jest duza roznica miedzy studniami dziennymi ,a zaocznymi.Z góry dziekuję za odpowiedz.Pozdrawiam Iga
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Korczaszko »

Igers pisze:Czy wsyoki jest próg rekrutacyjny
na to Ci już odpowiedziałam biorą prawie wszystkich, na zaoczne w ogóle nie ma progu. więc po co ponawiasz pytanie? Pierwszy próg na dzienne jest w miarę wysoki (ale bez przesady), a potem bardzo dużo osób z listy odpada (zootechnika to ulubiony plan B weterynarzy)
Igers pisze:Jaka jest ogolnie atmosfera wsrod studentow i oglnie na wykładach
a to pewnie zależy od danego roku to że w tym roku jest fajnie/głupio nie determinuje, że tego że w przyszłym roku studenci będą zachowywać się tak samo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość