Żuczek z wąskim ryjkiem

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
PURRANIA
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:49

Żuczek z wąskim ryjkiem

Post autor: PURRANIA »

Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji tego delikwenta. Przez ostatnie dni znalazłam 2 martwe i 2 żywe w salonie, gdzie stała usychająca, naturalna choinka. Czy mogły się z niej wziąć i nie mam się czym martwić, czy może to jednak jakieś spożywcze hultaje? Za szczupły jest na żywiaka chlebowca.
PURRANIA
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:49

Re: Żuczek z wąskim ryjkiem

Post autor: PURRANIA »

Oto zdjęcie
Załączniki
Zdjęcie intruza
Zdjęcie intruza
Annix
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2019, o 12:33

Re: Żuczek z wąskim ryjkiem

Post autor: Annix »

Podpinam się pod temat, u siebie znajduje co jakiś czas chyba identyczne żuki/robaki w okolicach kuchni od około 2 tygodni - niestety nie wiem co to jest.
Z wyglądu przypomina mi trochę strąkowca fasolowatego, ale to raczej nie jest to, a przynajmniej ja to wykluczam, bo nie jadam fasoli itp., więc nie wiem skąd kilku takich osobników mogłoby się u mnie wziąć.
Zaczęłam się również zastanawiać czy nie ma na to wpływu schnąca choinka w salonie, który mam połączony z kuchnią, ale w okolicach choinki takich nie znajduję, ale nie szukałam jakoś dokładnie gałązka, po gałązce

Czy ktoś wie co to może być i przede wszystkim skąd się wzięło?
PURRANIA
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:49

Re: Żuczek z wąskim ryjkiem

Post autor: PURRANIA »

Dodam od siebie, że po wyrzuceniu choinki słuch o żuczkach zaginął. Jednak nadal chętnie się dowiem, co to za gatunek
Annix
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2019, o 12:33

Opuchlak

Post autor: Annix »

Udało mi się dowiedzieć co to za stworzenie - to był opuchlak.
U mnie również na szczęście po wyrzuceniu choinki również ani razu żaden osobnik się ju nie pojawił
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości