Zwalczanie ślimaków

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
Izula

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Izula »

nawet nie wiecie jak się cieszę, Że trafiłam na tą stronę i Waszą dyskusję o ślimakachbo ja teŻ mam problem ze ślimakami świderkami - moŻe i są poŻyteczne ale ja mam ich PEłNO! Zaczynam ich wyplenianie na razie środkami chemicznymi zobaczymy jakie będą efekty (bocje mam 3 ale juŻ duŻe, więc nie są skore do zbyt duŻą ilością pokarmu)

Równocześnie chciałabym Wam powiedzieć, Że macie świetną stronę i co waŻne - bardzo pomocną

:-D
dora

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: dora »

mam akwarium od 3 lat,od jakiegoś czasu panoszą się i u mnie ślimole :) dzięki waszej stronie moŻe uda mi się je wytępić.Mam jednak pytanie ,jak się te moje paskudy nazywająwyglądają jak zatoczki tylko duŻo mniejsze, wie ktoś moŻe?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: badger »

Pewnie zatoczek malutki, jest to najmniejszy z zatoczkow, srednica muszli ok 3mm. U mnie w akwarium niestety tez sie mnoza Chyba nie ma na nie skutecznego sposobu
dora

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: dora »

chcesz powiedzieć,Że trudno się je tępi?mimo wysiłków moŻe się odnowić ich populacja?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: badger »

Moze chemicznie da sie je wytepic. Ja probowalem tylko przez reczne ich zbieranie, ale to na nic bo nie da sie zobaczyc ich zlozonych jaj, a mlode slimaki sa tak male ze tez nie da sie ich zebrac, pozniej skladaja jaja i kolo sie zamyka
dora

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: dora »

faktycznie moŻe być trudno.Mojej kolezance udało się pozbyć tych delikwentów,wygotowując Żwirek w akwarium,ale moŻe miała farta
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: badger »

dora pisze:faktycznie może być trudno.Mojej kolezance udało się pozbyć tych delikwentów,wygotowując żwirek w akwarium,ale może miała farta
tak ale roslin juz nie wygotujesz a to na nich jest najwiecej zlozonych jaj
dora

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: dora »

no cóŻ pozostaje nam walka ,moŻe się udadzięki za wszystko bedę zaglądac.,miłych snów
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: badger »

Ja juz sie przyzwyczailem do slimakow usuwam jedynie te co powlaza na szyby w duzej ilosci. A jeszcze zapomnialem Ci powiedziec ze ich liczba sie bardzo zmniejszyla odkad mam filtr z lampa uv, zreszta glony tez odpuscily dzieki temu
dora

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: dora »

Witaj badger prawde powiedziawszy, teŻ przyzwyczaiłam się do ich bytności w akwarium,wywalam przy zmianie wody,a z glonami mam spokój odkąd mam 2 glonojady.
Mono

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Mono »

Mam pytanko. Ostatnio wzięłam się za likwidowanie ślimaków. Wymieniłam Żwir,wygotowałam skały. Od tego czasu nie widzę obecności ślimaków. Po jakim czasie mogły by się pojawić?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: badger »

Jesli tak dokladnie wszystko wyczyscilas to slimaki sie nie pojawia. Chyba ze bedziesz miala rosliny z zaslimaczonego akwarium, wtedy najprawdopodobniej za kilka tygodni zobaczysz ich obecnosc
Sabrina

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Sabrina »

Od niedawna w moim akwarium pojawily sie 3 slimaki 2 duze i jden tyci tyci, podejzewam,ze zjawily sie w moim akwarium wraz z nowo kupionymi roślinkami i wlasciwie zastanawiam sie czy jest to problem do niepokoju :?: :?:
Szukalam w internecie tych slimaków,ale zadne nie odpowiadaly wygladom moim i wlasciwie nie wiem co to za slimaki :?: MoŻe zancie jakąś stronke z identyfikacją ślimaków :?: :?:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości