Zwalczanie ślimaków

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
pawlik123
Posty: 1
Rejestracja: 7 sty 2010, o 14:13

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: pawlik123 »

Próbowałem już wielu sposobów na ślimaki. ale żaden nie okazał się skuteczny , w moim przypadku - gotowana marchewka (nie wiem u kogo to działa ale do mojej nawet jeden nie dotarł przez noc) chemia - Sera - Snail ex podobno zabójczo dobry ale szkodliwy dla zbrojników i innych dennych ryb jako że z zatoczkami walczę już kawał czasu stwierdziłem że jednak spróbuje, zalałem prawie dwukrotna ilość preparatu niż zalecane do akwarium. skutek kilka ślimaków może zabiło ale na drugi dzień gdy włączyłem filtr i woda wróciła do normy ślimaki w najlepsze spacerowały sobie po żwirku co mnie dobiło .
dziś wyczytałem że JBL ma coś takiego jak pułapka na ślimaki
jako że w pobliskim sklepie zoologicznym JBL nie było zaproponowano mi podobne urządzenie Sera - snaill collect
1.jpg
dziś czas na test zobaczymy czy przez noc coś się złapie.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: AnnaWP »

Populację ślimaków doskonale ograniczają też (poza rybkami o których pisał Wodnik) helenki. W naszych akwariach się sprawdziły doskonale.

Ampularie nie są problematyczne, bo składają nad wodą kokony, które łatwo się zdejmuje i wyrzuca. Ale przy helence zostawiam je co jakiś czas, niech ma święto
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość